Včelárstvo, včely, med a ostatné veci okolo toho
Apiterapia

Med proti sennej nádche
Senná nádcha je rozšírená choroba, ktorou je postihnutých viac ako 20% obyvateľstva. Táto choroba, odborne nazývaná chronická rinitída, je zapríčinená peľom a spôsobuje kýchanie, svrbenie, tečenie, či upchatie nosa, ako aj zápal očných spojiviek. Podľa jednej novej prípadovej štúdie je možné alergiu na peľ úspešne liečiť medom.

Hojenie rán medom
Cukrovka, dlhobobé pripútanie na lôžko a infekcie môžu zapríčiniť, že sa rany nechcú zahojiť. Jedna malazijská štúdia ukazuje, že med môže napomôcť liečeniu rán.

Predsudky o mede, alebo ako to vysvetlím zákazníkom?
Pri predaji medu sa včelári často stretajú s otázkami, či predsukami o mede. O vplyve medu na zdravie človeka sa vytvorilo veľa mylných predsudkov a legiend, pritom väčšinou sa jedná o omyl, alebo nesprávnu interpretáciu. To by včelára nemalo zaskočiť a mal by podať správne vysvetlenie o svojom sladkom produkte.

Fruktóza - vhodnejší cukor pre diabetikov?
V Nemecku je približne 5,7 miliónov ľudí postihnutých cukrovkou (Diabetes mellitus), čo zodpovedá zhruba 7% celkovej populácie. Preto sú včelári často konfrontovaný otázkou, či môžu diabetici bez obáv konzumovať med a či majú uprednostňovať med s vyšším obsahom fruktózy.Ďalšie zdroje na webe:
Prvý portál o liečbe včelími produktmi na Slovensku


Neprešlo jazykovou úpravou.
Tieto webové stránky nedisponujú diskusným fórom a ani žiadne nie je plánované. Ak chcete k článku niečo poznamenať, alebo o téme diskutovať, na www.vcely.sk, alebo www.vcelarskeforum.cz sú dobre zabehnuté a naštevované včelárske fóra.

Hinweis:
Diese nichtkommerzielle Web-Seiten möchten als Informationsquelle für alle Imker (ja, überwiegend für die slowakisch sprachige) dienen, die keinen Zugang oder andere Möglichkeiten haben, um neues aus der Welt über Bienenzucht zu erfahren. Diese Web-Seiten haben nur Bildungscharakter mit Hauptfokus auf Anfänger. Hoffentlich wird sich niemand benachteiligt, oder bestohlen fühlen.

Tento web je optimalizovaný pre rozlíšenie 1024x768